Fizjoterapia Częstochowa

Fizjoterapia to dziedzina ze sfery medycznej i zabiegowej, która skupia się na poprawie i utrzymaniu ruchomości ciała oraz zdrowia pacjentów poprzez różne metody terapeutyczne. Jest to proces, który pomaga osobom w odzyskiwaniu lub poprawie ich zdolności ruchowych, zwłaszcza po urazach, kontuzjach lub operacjach. Fizjoterapia jest również stosowana w celu zapobiegania urazom, kontuzjom i chorobom.

Warto pamiętać, że fizjoterapia wspiera rehabilitację i jest jej elementem. Wszystko skupia się wokół dojścia do sprawności fizycznej poprzez ćwiczenia i zabiegi.

Umów się na wizytę

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta może pomóc w walce z wieloma problemami w naszym ciele. Istnieje wiele technik, ćwiczeń i zabiegów, które są niezbędne w pracy fizjoterapeuty i muszą być optymalnie i umiejętnie dostosowane do pacjenta. Bardzo ważne jest to, iż fizjoterapeuta to zawód, który może być wykonywany jedynie po ukończeniu specjalistycznych studiów. Mamy więc pewność, że zajmie się nami osoba wykwalifikowana. Podstawowymi zadaniami fizjoterapeuty są m.in.:

 • leczenie chorób, urazów i kontuzji
 • wspomaganie i uzupełnianie leczenia operacyjnego
 • leczenie bólu
 • profilaktyka przy zapobieganiu urazom i nawrotom schorzeń, niwelacji wad postawy, przygotowaniu sportowców

Zastanawiasz się czy potrzebujesz wizyty u fizjoterapeuty? Jeżeli jesteś osobą, której dotyczą poniższe problemy to odpowiedź brzmi TAK. Oto niektóre z nich:

 • bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, piersiowym lub szyjnym
 • bóle pleców, krzyża
 • bóle i choroby kolan, barków, nadgarstków, w tym zespół cieśni nadgarstka
 • zapalenia i choroby stawów
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • zawroty głowy i zaburzenia równowagi
 • kręgozmyk
 • rwa kulszowa i rwa barkowa
 • dyskopatie
 • stwardnienie rozsiane
 • udary i porażenia mózgu
 • neuropatia
 • złamania kości lub uszkodzenia stawów
 • osteoporoza
 • przebyte operacje i zabiegi lub kwalifikacja do nich
 • zmiany zwyrodnieniowe
 • urazy rdzenia kręgowego
 • kontuzje o charakterze sportowym

Fizjoterapeuta Częstochowa

Wszystkie usługi fizjoterapeutyczne odbywają się w kameralnym miejscu (Body Condition Center – studio treningu personalnego) w Częstochowie, gdzie sesje terapeutyczne prowadzone są w gabinecie tylko pod nadzorem wykwalifikowanego fizjoterapeuty z doświadczeniem. W zależności od potrzeb pacjenta sesja trwa między 30 minut, a 90 minut. Całość poprzedzona jest odpowiednim przygotowaniem i kończy się procesem relaksacji organizmu.

To, co jest dla naszej jakości bardzo ważne, to dbanie o: prowadzenie notatek terapeutycznych, które dają dużo informacji na temat stanu zdrowia i postępów pacjenta oraz monitorowanie procesu rehabilitacji. Dodatkowo zawsze na początku wizyty u naszego fizjoterapeuty zostanie przeprowadzony kompleksowy wywiad medyczny, badanie oraz ocena stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Oceni on również wyniki badań, które przyniesiesz. Będzie to prowadziło do diagnozy i zaplanowania procesu leczenia. 

Nasz zespół trenerów i fizjoterapeutów w Częstochowie często współpracuje ze sobą oraz z innymi specjalistami z dziedziny fizjoterapii, osteopatii, treningu oraz z lekarzami. Dzięki temu nasz pacjent jest objęty kompleksową opieką i niejednokrotnie przyczynia się to szybszych i efektywniejszych postępów w całym procesie leczenia. Często terapia w gabinecie fizjoterapeutycznym jest łączona z aktywną rehabilitacją na sali treningowej naszego centrum treningowego w Częstochowie.

Umów się na wizytę

Czym zajmuje się nasz zespół?

Rehabilitacją po operacjach i zabiegach

Skorzystaj z rehabilitacji np. po operacji kolana, barku, stawu skokowego, biodra, rekonstrukcjach więzadeł lub po kontuzjach i urazach.

Terapią mięśniowo-powięziową

Taka forma terapii jest skuteczną i nowoczesną formą rehabilitacji, polegającą na świadomej pracy z ciałem. Opiera się na koncepcji taśm mięśniowo-powięziowych, wypracowanej przez amerykańskiego fizjoterapeutę Toma Myersa. Jest skuteczna w walce z bólem mięśni, stawów, kręgosłupa, a nawet bólu głowy wynikających z niewłaściwych wzorców ruchowych. W jej skład wchodzi także terapia punktów spustowych (polegająca na ucisku i rozluźnieniu miejsca bólowego w obrębie brzuśca mięśnia lub powięzi). Różne formy ucisku i ruchów wykonywane przez fizjoterapeutę, mają na celu uwolnienie od bólu i poprawę zaburzonych wzorców ruchowych.

Terapią manualną

W skład której wchodzą wszelkiego rodzaju mobilizacje i manipulacje stawowe, a także specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych. Terapię manualną zaleca się najczęściej w przypadku zmniejszenia lub ograniczenia zakresu ruchu, w stanach przeciążeniowych, nerwobólach, stanach wzmożonego napięcia mięśni, zaburzeniach postawy ciała, w urazach sportowych, a także w leczeniu pooperacyjnym.

Pinoterapią (zwaną także pinopresurą)

Terapia, która jest skuteczną metodą wykorzystywaną w leczeniu dolegliwości bólowych, łagodzeniu skutków urazów oraz ich leczeniu. Wspomaga także leczenie blizn i wielu schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

Igłoterapią

Jest stosowana w leczeniu mięśniowo-powięziowych punktów spustowych na ciele. Efektem po zabiegu igłoterapii jest rozluźnienie mięśni oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Igłoterapia sprawdza się m.in. bardzo dobrze w pracy z przeciążeniowymi bólami mięśni, czy też przewlekłymi stanami chorobowymi np. łokieć tenisisty, czy bark zamrożony.

Kinesiotapingiem

Czyli oklejaniem specjalnymi, elastycznymi taśmami ściśle określonych obszarów ciała, który ma na celu wspomóc pracę narządu ruchu. Aplikacje tapingowe są również z powodzeniem stosowane przy pracy ze zmniejszeniem opuchlizny, jako pomoc dla układu limfatycznego, jak i również w terapii blizn.

FAQ

 • Ile kosztuje wizyta u fizjoterapeuty w Częstochowie?

  Koszt wizyty w naszym gabinecie fizjoterapeutycznym w Częstochowie waha się pomiędzy 75 zł, a 190 zł, w zależności od długości trwania terapii i jej rodzaju. Niektóre usługi fizjoterapeutyczne są wyceniane podczas wizyty ze względu na ilość użytego materiału i zakres jego użycia np. oklejanie taśmami.

 • Czy fizjoterapia to masaż?

  Masaż jest elementem fizjoterapii, w zależności od jego celu i zastosowania. Może być terapią wspomagającą proces leczenia, formą profilaktyki lub relaksacji. Zawsze jest optymalnie dopasowany do pacjenta przez naszego wykwalifikowanego fizjoterapeutę.

  W naszym gabinecie fizjoterapeutycznym mamy do zaproponowania m.in.: masaż klasyczny, masaż sportowy, masaż bańką chińską, masaż gorącymi kamieniami, relaksacyjny.

 • Jakie są rodzaje fizjoterapii?

  Fizjoterapia jest szeroką dziedziną medyczną, ale można podzielić ją na trzy główne rodzaje: fizykoterapię, kinezyterapię oraz terapie manualne. 

  Fizykoterapia polega na wykorzystaniu fizycznych bodźców, które są generowane przez prąd elektryczny, światło, fale pola magnetycznego, fale ultradźwiękowe, promienie laserowe, niskie lub wysokie temperatury. Powyższe czynniki stymulują w pozytywny sposób procesy biologiczne w organizmie, co pomaga w regeneracji i gojeniu się tkanek.

 • Czy warto udać się do fizjoterapeuty?

  Jeśli walczysz z bólem pleców, kolan, barków lub jesteś po kontuzji, zabiegu czy operacji, to zdecydowanie warto udać się do fizjoterapeuty. Pomoże Ci on zmniejszyć lub zlikwidować bóle oraz przeprowadzi Cię bezpiecznie jako wykwalifikowany fizjoterapeuta przez proces rehabilitacji. Będziesz miał/a pewność, że jesteś w dobrych rękach i idziesz w dobrym kierunku.

 • Czy fizjoterapia boli?

  Jeżeli przychodzisz do fizjoterapeuty np. na masaż relaksacyjny lub masaż gorącymi kamieniami to zdecydowanie jest to przyjemny i odprężający dla Ciebie czas. Z kolei, jeśli przychodzisz do gabinetu po kontuzji, urazie, zabiegu czy operacji możesz przygotować się na delikatny dyskomfort związany z działaniami fizjoterapeuty. Nie zrażaj się przez to, ponieważ ma to na celu m.in. zmniejszenie wcześniejszego bólu, który występował systematycznie lub przewlekle. Zazwyczaj po 1 lub 2 dniach od wizyty u fizjoterapeuty odczuwasz ulgę i poprawę samopoczucia. 

 • Jak wygląda masaż u fizjoterapeuty?

  Masaż wykonywany przez naszego fizjoterapeutę w naszym gabinecie w Częstochowie jest poprzedzony wywiadem medycznym. Dzięki temu fizjoterapeuta jest w stanie dobrać odpowiednią formę masażu i zidentyfikować czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie wykonywany jest masaż, który może trwać od 30 minut do 90 minut. Na zakończenie jest faza wyciszenia i relaksacji oraz gwarantowany uśmiech i lekkość.

 • Czy fizjoterapeuta pomaga na kręgosłup?

  Fizjoterapia to szeroka dziedzina medyczna, która pomaga na wiele schorzeń i problemów zdrowotnych, w tym m.in. na kręgosłup. W zależności od rodzaju i zaawansowania problemu z kręgosłupem, fizjoterapeuta dobiera optymalny proces terapii po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu medycznego z pacjentem. Jeżeli dany przypadek okaże się bardziej złożony, nasz fizjoterapeuta konsultuje go z innymi specjalistami z dziedziny fizjoterapii, osteopatii lub lekarzami. Wszystko po to, aby kompleksowo i efektywnie rozwiązać problem.

 • Co wchodzi w zakres fizjoterapii?

  W zakres fizjoterapii wchodzi m.in.: leczenie chorób, urazów i kontuzji, wspomaganie i uzupełnianie leczenia operacyjnego, leczenie bólu, profilaktyka przy zapobieganiu urazom i nawrotom schorzeń, niwelacji wad postawy, przygotowaniu sportowców. Poprzez umiejętne wykorzystywanie narzędzi i wiedzy jaką posiada nasz wykwalifikowany fizjoterapeuta wypełnianie powyższych zadań jest możliwe.

 • Jak się ubrać na wizytę do fizjoterapeuty?

  Na wizytę do gabinetu fizjoterapeutycznego najlepiej ubrać się w luźne i wygodne ubranie, w ciemnym kolorze (ze względu na użycie różnych olejków i produktów, które mogą delikatnie pobrudzić ubranie). Gabinet znajduje się w centrum treningu personalnego Body Condition Center, dlatego jeśli potrzebujesz skorzystać z przebieralni, masz taką możliwość. Dodatkowo możesz skorzystać z prysznica po wizycie u naszego fizjoterapeuty.

 • Czy fizjoterapia pomaga?

  Tak. Regularna i dobrze dobrana fizjoterapia ma wiele dobroczynnych skutków i pomaga w problemach, z którymi pacjent pojawia się w gabinecie fizjoterapeutycznym. Zarówno w skomplikowanych przypadkach jak i bardzo powszechnie występujących, zauważa się poprawę już po pierwszych wizytach. Najważniejsze jest jednak konsekwentne i regularne wypełnianie procesu i planu, który założył na początku fizjoterapeuta (uwzględniając potrzebne modyfikacje wynikające w trakcie terapii).

Fizjoterapeuta Częstochowa cena

 • Zadzwoń i umów
  Wizyta u fizjoterapeuty
  149
  • 60 minutowa wizyta - terapia lub konsultacja
 • Zadzwoń i umów
  4 wizyty u fizjoterapeuty
  596549
  • Pakiet 4 wizyt u fizjoterapeuty - terapia lub konsultacja