Trening personalny to wykonywanie określonych ćwiczeń pod okiem wykfalifikowanego trenera personalnego. Trener tworzy indywidualnie dostosowany program ćwiczeń specjalnie dla Ciebie. Ten rodzaj treningu jest skoncentrowany na osiągnięciu konkretnych celów, m.in. zdrowotnych, sylwetkowych, sportowych, które są dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb, zdolności i aspiracji.

 

Trening personalny, w zależności od Twoich celów, może obejmować różne rodzaje aktywności. Składa się on m.in. z treningu siłowego, treningu aerobowego, treningu wytrzymałościowego lub po prostu spełnia funkcję aktywnej rehabilitacji po urazach i kontuzjach. Trener personalny będzie pracować z Tobą jeden na jeden, aby zapewnić poprawne, bezpieczne i efektywne wykonywanie ćwiczenia, jednocześnie motywując Cię do wytrwałości i ciężkiej pracy.

 

Co daje trening personalny

Analizując korzyści, jakie daje trening personalny, możemy zauważyć nie tylko benefity zewnętrzne, takie jak: poprawa postawy, sylwetki lub utrata nadmiernych kilogramów, ale także plusy niewidoczne dla oka. Każda osoba, w zależności od jej celu, zauważy inne walory z treningu personalnego. Poniżej tylko niektóre z nich:

 

 • zwiększenie pewności siebie
 • redukcja stresu
 • poprawa samopoczucia
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych ciała
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • budowa masy mięśniowej
 • poprawa sprawności fizycznej
 • zwiększenie wytrzymałości tlenowej czy beztlenowej oraz wytrzymałości specyficznej pod dany sport
 • zwiększenie siły mięśniowej
 • poprawa mobilności stawów, które mają ograniczony zakres ruchu
 • przygotowanie motoryczne pod daną dyscyplinę sportu
 • przygotowanie aparatu ruchu do operacji / zabiegu, w celu szybszej rekonwalescencji pooperacyjnej / po zabiegowej
 • wzmocnienie ciała po kontuzji, operacji / zabiegu

Trening personalny Częstochowa

Trening personalny odbywa się w kameralnym miejscu (Body Condition Center), gdzie treningi prowadzone są tylko pod nadzorem wykwalifikowanego trenera personalnego. Trening trwa do 60 minut lub do 30 minut (w zależności od wybranego pakietu treningowego), natomiast całość poprzedzona jest rozgrzewką i końcowym wyciszeniem organizmu. To, co jest dla naszej jakości bardzo ważne, to dbanie o: prowadzenie notatek treningowych, które dają dużo informacji na temat danej osoby, monitorowanie obciążeń treningowych oraz przygotowywanie planów treningowych, pilnowanie tempa treningowego oraz czasu przerwy. To tylko jedne z wielu pełnionych zadań przez naszych trenerów. Przy tym wszystkim dbamy o mile spędzony czas podczas wspólnych treningów. Jeśli spróbujesz treningów pod naszym okiem, przekonasz się, że będzie to Twój najlepiej zainwestowany czas.

FAQ

Plan treningowy jest zawsze indywidualnie tworzony przez naszego wykwalifikowanego trenera personalnego pod cele i możliwości podopiecznego. Ułożenie takiego planu treningowego wymaga wcześniejszej konsultacji z podopiecznym (online lub stacjonarnie) i przeprowadzenia kwestionariusza personalno-medycznego. Cena za konsultację i ułożenie spersonalizowanego planu treningowego to 300zł.

Treningi personalne online są prowadzone przez naszego wykwalifikowanego trenera personalnego z równie dużą uwagą i jakością co treningi stacjonarne w naszym centrum treningowym w Częstochowie. Plany treningowe przygotowane dla podopiecznych prowadzonych drogą online są również indywidualizowane pod ich cele i możliwości, a następnie wykonywane pod czujnym okiem naszych ekspertów treningowych. Koszt treningu personalnego online waha się w przedziale 85zł – 200zł, w zależności od wybranego pakietu treningowego i czasu trwania jednostki treningowej.

Zarówno plan dietetyczny jak i plan treningowy można zakupić obecnie na dwa sposoby: stacjonarnie lub online (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 575-510-890). Nasze centrum treningowe znajduje się w Częstochowie i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-22:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 – 15:00. Opłatę za plan dietetyczny lub treningowy można uiścić osobiście na recepcji lub przelewem.

Każdy podopieczny zgłaszający się do naszego centrum treningowego ma różne cele i motywacje, dlatego każdy będzie miał inny plan treningowy i inną częstotliwość treningów. Zależy to m.in. od zaawansowania podopiecznego, jego sprawności i mobilności, celu treningowego. Najczęściej nasi podopieczni trenują dwa razy w tygodniu, choć zdarzają się osoby, które trenują raz, 3 lub 4 razy w tygodniu w naszym centrum. Czasem jest to uwarunkowane innymi aktywnościami podopiecznego, dla którego trening personalny na naszej sali jest treningiem uzupełniającym główną dziedzinę sportu w jakiej trenuje np. bieganie, pływanie, rower. Podczas pierwszej konsultacji, trener, na podstawie informacji z przeprowadzonego kwestionariusza personalno-medycznego oraz przeprowadzonych testów mobilności i sprawności, określa jaka liczba treningów w tygodniu byłaby optymalna.

Przede wszystkim na samym początku pyta jak minął Ci dzień i z uśmiechem proponuje kawę lub herbatę. Potem przechodzi do rozpoczęcia Waszej konsultacji. Na pierwszej konsultacji w naszym centrum treningowym, trener zawsze przeprowadza z podopiecznym rozmowę, na podstawie kwestionariusza personalno-medycznego. Znajdują się tam pytania o stan zdrowia, samopoczucie, nasilenie aktywności fizycznej w ciągu dnia, przebyte kontuzje / operacje / zabiegi, choroby, dolegliwości bólowe, przyjmowane leki / używki. Dodatkowo porozmawiacie o Twoich celach treningowych i oczekiwaniach.

W naszym centrum treningowym masz do wyboru różne warianty pakietów treningowych. Mogą to być pakiety treningowe, w których jedna jednostka treningowa trwa do 60 minut lub pakiet 8 treningów trwających każdy do 30 minut. Wykwalifikowany trener zawsze doradza, jaki pakiet byłby optymalny, aby zrealizować Twoje cele.

Jeśli chcesz zacząć chodzić na treningi personalne to przede wszystkim na początku skontaktuj się z nami. Możesz to zrobić osobiście (nasze centrum treningowe znajduje się w Częstochowie), telefonicznie 575-510-890, za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej lub przez wiadomość w social mediach. Nasze pomocne dziewczyny z recepcji i trenerzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproszą Cię na pierwszą, darmową i niezobowiązującą konsultację, na którą umówisz się w dogodnym dniu i godzinie. Potem zostanie jedynie wybór pakietu treningowego i przyjście na umówiony trening personalny.

Przychodząc do naszego centrum na trening personalny, pamiętaj o zabraniu stroju sportowego i zmiennego obuwia. Możesz wziąć ze sobą ręcznik lub wypożyczyć za darmo na naszej recepcji. Przyda się również woda, którą możesz kupić na miejscu. Uśmiech, dobry humor i motywacja będą już na Ciebie czekały. Pamiętaj, aby nie jeść ciężkostrawnych posiłków zaraz przed rozpoczęciem treningu. Może to spowodować dyskomfort podczas ćwiczeń.

Do podstawowych obowiązków trenera personalnego w naszym centrum należy przede wszystkim kulturalne i profesjonalne podejście do podopiecznego, zebranie rzetelnego i wyczerpującego wywiadu personalno-medycznego, przeprowadzenie pomiarów obwodowych ciała, przeprowadzenie pomiarów składu ciała na wadze, zrobienie trzech zdjęć sylwetki podopiecznego bez twarzy, prowadzenie notatek treningowych, które dają dużo informacji na temat danej osoby, monitorowanie obciążeń treningowych oraz przygotowywanie planów treningowych, pilnowanie tempa treningowego oraz czasu przerwy, regularne monitorowanie postępów i dążenia do założonych celów.

Pierwsza konsultacja w naszym centrum treningowym zawsze jest darmowa i niezobowiązująca. Zawsze podczas początkowej rozmowy trener przeprowadza kwestionariusz personalno-medyczny, w którym pyta o stan zdrowia, samopoczucie, nasilenie aktywności fizycznej w ciągu dnia, przebyte kontuzje / operacje / zabiegi, choroby, dolegliwości bólowe, przyjmowane leki / używki. Dodatkowo pyta o Twoje cele treningowe i oczekiwania. Następnie przechodzicie na salę treningową, gdzie trener sprawdza Twoje możliwości treningowe, zakresy ruchu w poszczególnych stawach, mobilność, wytrzymałość i poziom zaawansowania treningowego. Kolejnym etapem jest analiza i podsumowanie przez trenera jego spostrzeżeń oraz propozycja dalszej współpracy, poprzez dobranie optymalnego pakietu treningowego i dopasowanie odpowiednich metod i planu treningowego.

Nasze centrum treningowe cechuje się kameralną atmosferą oraz profesjonalnym podejściem do podopiecznych przez naszych wykfalifikowanych trenerów personalnych. Treningi personalne są wysokiej jakości i dają bezpieczeństwo oraz pewność poprawnego ich wykonywania. Ich cena zależy od wybranego pakietu treningowego, ilości ćwiczących osób (można również trenować w parze), a także od długości treningu (60 minut lub 30 minut) i kształtuje się w przedziale 62,50 zł do 280 zł.

Dobry trener personalny powinien mieć ciągłą potrzebę podnoszenia swojego warsztatu i doszkalania się w tej dziedzinie. Ważne jest, aby trener posiadał doświadczenie w swoim fachu i potrafił stosować odpowiednio swoją wiedzę w codziennej pracy. Dobrego trenera personalnego poznamy również po sposobie jego pracy z podopiecznymi, m.in.: rzetelności, konsekwencji w swoich założeniach, umiejętności dostosowania i odpowiedniej zmiany metod treningowych, konsekwencji, motywacji do pracy oraz umiejętności przekazywania swojej wiedzy.

Tak. Trener personalny posiada odpowiednią wiedzę w zakresie poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń i różnych zastosowań rozmaitych metod treningowych. Nie tylko sprawia, że trening jest bezpieczny, ale także efektywny i optymalny pod dany cel treningowy.

Trener osobisty to wykfalifikowana osoba w kierunku treningu personalnego i innych specyficznych rodzajów treningu, która prowadzi indywidualne treningi personalne. Trener osobisty pilnuje poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń podczas danej jednostki treningowej jeden na jeden z podopiecznym. Dzięki temu osoba ćwicząca może być pewna, że wykonuje trening bezpiecznie i efektywnie. Trener osobisty skupia się na konkretnym celu osoby ćwiczącej i doborze odpowiedniego planu treningowego pod jej/ jego potrzeby, możliwości oraz uwzględnia poziom zaawansowania.