Z racji, że w naszym centrum pojawiają się coraz młodsi atleci, którzy potrzebują odpowiednich ćwiczeń dopasowanych do ich możliwości, często wykorzystujemy w treningach z nimi naśladowanie ruchów zwierząt.

Ruchy zwierząt w treningu ze starszą grupą, służą do podniesienia temperatury ciała w czasie rozgrzewki. Przyczyniają się do aktywacji mięśniowej, poprawienia mobilności, elastyczności czy siły mięśniowej. Jest super narzędziem, które zastąpi rutynową, klasyczną rozgrzewkę i na pewno zapobiegnie monotonii treningowej.

Dużym argumentem takich zabaw jest możliwość, szybkiej modyfikacji ćwiczenia w celu ułatwienia(regresji), gdy nasz młody podopieczny ma problem z danym ćwiczeniem. Można również stosować w celu utrudnienia(progresji), gdy widzimy z jaką łatwością je wykonuje. Przykładem może być sytuacja kiedy Nasz podopieczny wykonuje pozycję „Bestii” Bear position/walk. Ustawienie mu przedmiotu na odcinku lędźwiowym, aby go nie zrzucił, będzie dodatkowym utrudnieniem. Mamy połączenie ćwiczenia o charakterze dynamicznym wraz ze stabilnością mięśni core.

Autor: Dawid Nabiałek

Źródło: 1. Wybrane gry i zabawy ruchowe – Mirosława Cieślicka Błażej Stankiewicz Radosław Muszkieta- Poznań 2017 2. Ćwiczę i bawię się z dzieckiem : zabawy, gimnastyka, sporty, wycieczki / Adam Kalinowski ; [rys. Zygmunt Zaradkiewicz]. – Wyd. 2. – Warszawa : Nasza Księgarnia, 1985

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *